Zavolejte mi
 
Home » Volný čas » Sport a zábava » Gräfenberg Walking
Volný čas

Gräfenberg Walking

Gräfenberg Walking

Používání hůlek má hluboké kořeny v historii lidstva. Už pastýři a poutníci používali hůl k překonávání rozmanitých terénů jako oporu. Od nich převzali tento zvyk pěší turisté, z nichž někteří na strmých kopcích začali používat hole dvě. Toto využití holí však představuje jiný účel, než k jakému je umíme používat dnes. Hole při našich procházkách přírodou už nemusí být jen nástrojem k udržení rovnováhy, ale také moderním a velice účinným způsobem zlepšování a udržování fyzické i psychické kondice.

Už samotný Vincenz Priessnitz v první polovině 19. století kladl velký důraz na intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Své klienty téměř vyháněl do okolních lesů k intenzivním procházkám proložených sprchováním ve venkovní sprše, pitnou kúrou, sluněním, ale i brouzdáním v ranní rose. Gräfenberg Walking je tak přirozeným a neobyčejným spojením dvou nejvýznamnějších fenoménů Priessnitzových léčebných lázní: zásad životosprávy, které hlásal „vodní doktor” Priessnitz, a jedinečnosti zdejšího klimatu vycházející z ojedinělých geologických anomálií areálu lázní.

Další informace
Co je Gräfenberg Walking?

Co je Gräfenberg Walking?

Kondiční chůze se speciálními holemi. Chůze s holemi je v současnosti nejrychleji se rozvíjející pohy bovou aktivitou na světě.

Jak Gräfenberg Walking?

Na začátku je vhodné si sjednat tréninkovou hodinu s instruktorem nebo se zúčastnit některého z pořádaných kurzů. Vyvarujete se tak možným chybám, které by pak mohly přerůst v  ... více

Cvičení s holemi Gräfenberg Walking?

S holemi pro Gräfenberg Walking je možné provádět speciální cvičení:
Trasy

Trasy

Už samotný Vincenz Priessnitz v první polovině 19. století kladl velký důraz na intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Své klienty téměř vyháněl do okolních lesů k procházkám proloženým ... více
© 2020 Gräfenberg Walking | Volný čas Priessnitzovy léčebné lázně - kde zábal dostal své jméno
Voltage Multimedia Studio
ISO
Priessnitzova 12/299, 790 03 Jeseník, Czech Republic | +420 584 491 111
Page generated in 0.6660 seconds | Memory usage: 37.5 mb / from 160M
Sdílej odkaz na: